pátek 9. ledna 2015

TELEFONUJI S MOBILEM ZA 0,59 KČ ZA MINUTU. A CO VY?

V první fázi tohoto příspěvku chci podotknut, že nemám s níže popisovanou službou voocall jakékoliv společné obchodní aktivity a tento můj příspěvek je čistě jen radou pro ty, co neustále volají za nesmyslně drahé tarify klasických operátorů a pořád si stěžují, že jim penízky ubývají nějak rychle.


Voocall má několik služeb, které jsou všechny zaměřeny na telefonování a přenos dat. První z nich je klasická sim karta, kterou já osobně nevyužívám. Tarify jsou na této kartě také velmi příznivé oproti konkurenci, jako například vidíte zde na obrázku. Volání za 1.49,-Kč na mobily i pevné linky, 1.500GB dat, ještě levnější volání do vlastní sítě a to vše pouze za 375,-Kč měsíčně. K dispozici je celkem asi 10 programů, ze kterých se dá určitě vybrat. 


Já však nemám rád žádné pravidelné měsíční platby, smlouvy a podobné záležitosti, které musím neustále nějak hlídat, a nemohu se jich zbavit, když je zrovna daný měsíc nepotřebuji. Vydal jsem se tudíž jinou cestou, ale zůstal jsem ve službách voocall  a vše jsem propojil s dalšími zajímavými nabídkami virtuálních operátorů. Ve službách voocall využívám pro mě velmi zajímavou službu, která se nazývá mobilní callback. Tato služba funguje tak, že ze svého telefonu nevoláte přímo na telefon volanému, ale na speciální číslo, které si vytvoříte pro daný kontakt z vašeho seznamu. Hovor se během vteřiny přepne na obsazený tón. Zavěsíte a za několik okamžiků vám systém zavolá zpět. Jakmile hovor zvednete, v tu chvíli se teprve spojujete s vaším volaným číslem, se kterým chcete uskutečnit hovor. Tento systém funguje na jakoukoliv sim kartu, jakéhokoliv operátora a jedna minuta hovoru stojí i se zpětným voláním na mobilní telefony v ČR 1.10,-Kč a na pevné linky v ČR 1.14,-Kč. A tarify volání do zahraničí jsou také velmi příznivé. Tento systém má nespočet výhod, ale jednu nevýhodu. Telefonní čísla pro zpětné volání je potřeba zadat na stránkách voocall do databáze a uložit je také do seznamu vašeho telefonu. To by bylo klapání, řekl jsem si a tak jsem hledal další jednodušší a efektivní cestu. 


Kdo hledá, ten najde! Existuje speciální prográmek pro chytré telefony přímo od voocall, který toto umí při napojení vašeho mobilu na internet řešit bez jakéhokoliv zadávání čísel do databáze na stránkách voocall a můžete ihned volat levně na jakékoliv číslo i s jednoduchým používáním vašeho mobilního adresáře. Ale já jsem v tu dobu ve svém telefonu internet neměl a byl pro mě velmi nevýhodný. Opět ty pravidelné měsíční poplatky a platby! Hledal jsem tudíž nabídky levného internetu pro mobilní telefony a hle. Našel jsem zajímavou nabídku. Sice pomalý internet, ale ZDARMA a nonstop. Na toto propojování zpětných hovorů ale plně dostačující. Tuto nabídku jsem nalezl u virtuálního poskytovatele MOBIL-CZ a ihned jsem vyměnil sim kartu, kterou jsem měl, za sim kartu MOBIL-CZ. V tu chvíli jsem dosáhl toho, že jsem mohl ze svého telefonu přes mobilní data ZDARMA propojovat zpětné hovory odkudkoliv a mé hovory za jednu minutu v ČR nepřesáhly částky 1.14,-Kč. Samozřejmě v okamžiku přítomnosti wifi nemusíte řešit žádný mobilní internet :-)


Ale voocall má ještě jednu službu a ta se jmenuje mobilní VOIP. Přes tuto službu voláte volaného sice ze svého mobilu, ale už jen přes internet a k tomu za pouhých 0.59,-Kč a to jak po celé ČR, tak za stejných podmínek ze zahraničí na čísla v ČR. Takže z dovolené brnknete domů, či do firmy za stejné peníze, jako v ČR. Funguje to naprosto skvěle! K tomu si přidejte ještě velmi výhodné tarify na zahraniční čísla a je to! Na tuto službu opět existuje pro chytré telefony program, jako u zpětného volání, který se vám automaticky propojí s vaším adresářem v mobilu a nemusíte vůbec nic řešit. 

Službu voocall platíte tak, že si na svůj účet pošlete obnos peněz a voláte a voláte. Jakmile docházejí, což je velmi jednoduché zjistit zásluhou programu na telefonování callback, které máte v tu chvíli k dispozici ve svém mobilu, pošlete opět nějaký obnos. Ke všemu je zde i podrobné vyúčtování a další služby. Veškeré účtování hovorů je prováděno po vteřinách, takže si představte, že když někomu zavoláte hovorem dlouhým třeba minutu, tak je i daleko dražší posílat SMS. A za minutu se dá toho sdělit tolik důležitého, že ani sami někdy nechcete :-) Ještě k tomu se k tomuto účtu dají připojit jakékoliv další sim karty jiných telefonů třeba celé rodiny, firmy atd, takže nemusíte řešit žádné jednotlivé dobíjení, platby a jiné nesmysli. A je úplně jedno, od jakých operátorů jsou. Vše poté jede z jednoho účtu, nad kterým máte kdykoliv kontrolu a k tomu se při volání objeví volanému identifikace vašeho čísla, takže ví, kdo mu volá, pokud vás má v seznamu. Je pravdou, že musím pro zachování sim karty od MOBIL-CZ jednou za půl roku dobít minimálně za 200,-Kč, což je například pro mě plně dostačující na odesílané sms, které jsou ve svém důsledku nyní pro mě daleko dražší, než telefonování.

Co říci závěrem? Používám tuto službu už asi 2 roky a jsem s ní natolik spokojen, po stránce technické i finanční, že už nemám potřebu neustále hledat a reagovat na akce, či výhodné nabídky jakýchkoliv jiných operátorů a virtuálů. Pokud hledáte podobný systém telefonování a správy financí ze hovory, bez měsíčních závazků, pravidelných poplatků a tarifů vás uvazujících u jakéhokoliv operátora na dobu určitou, toto je ideální řešení. Plně svobodné a velmi levné. A o to mě jde. 

Budiž vám moje zkušenost přínosem.

Žádné komentáře:

Okomentovat