středa 29. listopadu 2017

Vstupte do klidu oka tornáda svých myšlenek a pocitů

Období posledních několika měsíců, možná i let, ve kterém nyní žijeme je mírně řečeno dosti turbulentní :-) Každý z nás prochází různými přirozenými životními etapami, což je naprosto v pořádku. Dostáváme se občas do světelných výšin a lehkosti Bytí, ale také procházíme svými temnými, mnohdy destruktivními a nám doposud neznámými stinnými údolími, která jsou námi v tomto čase někdy prožívány velmi intenzivně. Vše, co nemáme doposud z našich prožitých životů zpracované, odžité a přijaté přichází s intenzitou, která je možná pro mnohé silnější, než kdy dříve. Někdy ani nevíme, odkud se to vše bere a nevěřícně přemýšlíme, kde je tomu počátek a konec. Zda je to jen nějaké spiknutí, hra, nedorozumění, či zda je to, co prožíváme také naší součástí, či jen nějaký omyl, do kterého jsme se nedorozuměním přimotali :-) 


Možná, že by se to dalo někdy přirovnat k tornádu, které se okolo nás roztáčí čím dále tím větší rychlostí a my jsme pohlcováni vírem po obvodu tohoto tornáda a začínáme, chtě nechtě rotovat s letícími předměty, které tornádo okolo nás bere. Snažíme se něčeho přidržet, aby nás to nepohltilo a hledáme záchytné a pevné body. Někdy se chytíme něčeho, co věříme, že vydrží, chvíli se zklidníme, že se už něčeho držíme, a "rup", opět rotujeme a hledáme další a další pevné body, které jsou v té rychlosti pro nás ještě viditelné. Znáte to také? Baví vás takto rotovat s tornádem, které nabírá stále větší a větší rychlost? 

Do určité míry je to zábavné, ale nám už se z toho motala hlava a byli jsme unaveni, tak jsme se před lety rozhodli, že se vydáme tam, kde je ticho, klid a bezvětří. Zkoušeli jsme s vidinou klidu, někde mimo tornádo, projít na jeho vnější okraj a utéci od něho. Nevyšlo to! Bylo to silné a tato cesta byla velmi vyčerpávající. Zjistili jsme, že bojovat s tím, nebo před tím pořád utíkat je dlouhodobě velmi únavné. Tak jsme se rozhodli vyrazit na druhou stranu. Do samotného oka tornáda a prozkoumat, jak to tam vypadá s tím, že když nás to odnese, tak nás to odnese! Když se nám podařilo do oka dojít, zjistili jsme, že je tady nevídaný klid, bezvětří a naprostá pohoda. Žádné turbulence. Posadili jsme se přímo uprostřed a začali jsme pozorovat to, co se okolo nás děje. Najednou jsme neměli potřebu nic komentovat, zjišťovat, posuzovat a jen jsme vše s pokorou pozorovali. Nastala veliká úleva a klid!

Někdy je člověk tou cestou boje, či útěku, hledáním jakýchsi "pevných bodů", neustálého napětí, strachu a obav, jestli ty pevné body najde, značně vysílen, někdy i zraněn. Ale v oku tornáda na nás všechny čeká naprostý klid a možnost nabrat sílu, nechat uzdravit, jak fyzické, tak mentální zranění ........

Pokud i vy hledáte klidné, bezvětrné, tiché oko tornáda v turbulentní době, jistě ho najdete. Protože existuje pro každého z nás a v každém z nás. Pokud už jste unaveni, nebo jste si prozatím nejisti a máte potřebu se před touto vaší cestou nadechnout, odpočinout, připravit se, jak po stránce mentální, tak fyzické, či jiných stránkách, přijďte pobýt do klidného, bezpečného a chráněného prostoru, kam vás srdečně zveme. Dveře jsou  u nás vždy otevřené. Káva může být připravena za dvě minuty a kuchyňský stůl může být za okamžik uklizený. Každý přítel, který potřebuje mluvit, je kdykoliv vítán. Není dobré trpět v tichosti a sám. Naše uši k naslouchání a ramena k pláči jsou také k dispozici. Máme čas pro všechny, kteří jsou na cestě a kteří ho potřebují. To neznamená, že vás budeme litovat a utvrzovat vás ve vašich případných smutcích a splínech! Ba naopak vám pomůžeme se jen na vše podívat z jiného úhlu pohledu.

Můžete s námi popovídat o naší cestě do oka tornáda. Můžeme vám přímo ukázat, kudy jsme šli my. Nebo vás naše cesta bude třeba jen v něčem motivovat, inspirovat a půjdete jinou, svou cestou, kterou do oka tornáda také, dříve, nebo později dojdete. Dokonce vás do oka tornáda můžeme s vaším svolením a důvěrou i doprovodit, abyste měli možnost zažít ten pocit úplného klidu, hlubokého ticha, přijetí sebe sama, prostě přijetí všeho takového, jaké je a již navždy nemuseli jen věřit, že to existuje, ale skrze niterný prožitek již navždy věděli, že je to možné kdekoliv a kdykoliv budete chtít. 

Je už mnoho lidí, kteří se s námi na tuto cestu vydali a je možné se i s nimi postupně kontaktovat a konzultovat zkušenosti, prožitky a zážitky pro vlastní inspiraci.

Pro konzultace a domluvení termínů osobního setkání jsme pro vás denně od 9:00 do 18:00 k dispozici na uvedených kontaktech. Těšíme se na vás :)
Žádné komentáře:

Okomentovat