čtvrtek 17. března 2016

Je třeba se naučit čelit tomu, že jste jiní...

Ahoj, tak jsem zase tady.
Určitě jste si všimli, že když se snažíte změnit myšlení, dějou se okolo vás věci!
V podstatě v jednom momentu zjistíte, že nerozumíte "řeči kmene" lidí, kteří byli ještě včera běžnou součástí vašich životů. Ale co víc - oni nerozumějí řeči toho vašeho kmene! "Co je tu divně?", začnete se ptát. Nejdřív sebe. Pak těch ostatních, ale dál vám nikdo nerozumí, natož aby dovedl na vaší otázku odpovědět. U těch výřečnějších se dočkáte odpovědi, že "to divné" jste tu vlastně vy. Co s tím??
Být "jiný" se tu odedávna "nenosilo". Být jiný znamená být divný. Podivínský, přitroublý, neduchapřítomný, nezodpovědný, labilní, lhostejný....přídavných jmen bychom našli dost. Být jiný ale především znamená často být najednou v jedné chvíli sám. Nerozumí vám přátelé, kamarádi, kolegové...dokonce občas i vaše rodina. Snažíte se vysvětlovat a obhajovat se, ale tím se jen zaplétáte do sítě dalšího nepochopení. Nevím proč, ale připomíná se mi neslavná doba, kdy (nejen) ženy často končily na hranici za svou jinakost, za to, že pomáhaly druhým. Světem v té době obcházel strach a nezřídka udavačem i soudcem byla blízká osoba.
V jednom je to dnes podobné - to, co je bariérou mezi "jinými" lidmi a těmi "normálními" je opět STRACH. Strach z jinakosti a tím pramenícího možného oddělení od dosavadních životů a lidí v nich. Takže i když někdo třeba někde uvnitř tuší, že vlastně vůbec nemluvíte z cesty a jeho samotného vaše změna oslovuje, dá často přednost starým vzorcům. Ze strachu, že kdyby byl jako vy...bude stejně nepochopen a sám, jako vy. Buďte na to připraveni.
Takoví vůbec netuší, jak moc se s vaší změnou myšlenkových vzorců zvětšil obzor vašeho vidění a chápání věcí kolem. Nevidí, jak se čistí vaše nitro od staré špíny, jak vám začínají růst křídla. :)
Asi se zpočátku nevyhnete konfrontacím nebo až slovním útokům. Nevyhnete se otázkám typu: "A nebylo to předtím lepší? Není to škoda?" a větám "Když budeš zase normální, budeme se s tebou dál bavit"
Často takhle mluví vaše vlastní rodina, vaši rodiče nebo vaše děti. A to obzvlášť bolí, protože byste čekali od nejbližších lidí více pochopení....nečekejte nic. Jen tak nebudete zaskočeni. Trvejte si vlídně na svém, ukažte, že být jiný není postižení.
Jak už jsem psala v jiném dílu, krach vás navždy změní. Buď vás zlomí anebo vás probudí.
Když jsem jednou v životě procházela depresí, jediné, co jsem se snažila mít v hlavě pořád bylo, že to jednou přestane, že to jednou skončí. Stejně tak je fajn mít v hlavě, že jednou to nepochopení skončí, nemůže to trvat do nekonečna. Jednou se těm lidem zasteskne, protože jim prostě bude chybět váš smích, vaše pohlazení, váš pohled plný lásky a pochopení. A to vše, I KDYŽ  jste jiní. Uvidí vás ne jako podnikatele, který přišel o firmu, ne jako sportovce, který se po pár medailích rozhodl, že se dál nebude ničit pro pár rozhodčích, neuvidí vás jako rodiče, který stavěl mantinely (protože to jinak sám neuměl). Všechny přívlastky, všechna přídavná jména zmizí a zůstane základ, jakým jste člověkem. Člověkem, který vlastně nikdy není sám, protože to podstatné si nosí v sobě a všude s sebou, ať už se rozhodl žít nomádským způsobem života, nebo bydlí v dřevěné chaloupce a pěstuje si bylinky. Nosíte si v sobě tu Lásku, a ten každovečerní pocit, že jste dnes udělali někomu radost, že jste dnes někomu pomohli a že když dovedete cítit tu náklonnost..je vlastně všechno v pořádku.
Nezlobte se na ty lidi, kteří vám nerozumí...stejně jako vy, i oni musejí šlapat tu vlastní cestu a třeba pro ně taky někdy není snadná. Když se setkáte s nepochopením, buďte i přesto pořád slušní a pokud možno vlídní. Když se lidé kolem vás porozhlédnou, pochopí, že vy už nebojujete. Že jen jdete a JSTE. A jít a být příkladem je ten nejlepší způsob, jak ukázat druhým, že být jiný není prohra. Je to cenná deviza. Pro vás i pro ně. :)


P.S. Nebojte se změnit své myšlení. Nejste sami. Jinakých lidí je určitě  kolem vás spousta, třebaže je zatím nevidíte. A možná jsou stejně osamělí, jako vy. Vesmírný zákon Přitažlivosti vám je ale do cesty přivede, mějte oči a srdce dokořán. Začnete je potkávat, pak se setkávat, povídat si...stejné prostě přitáhne stejné, na to se spolehněte. Pustíte-li je do svých životů, najdete znovu kamarády a přátele. A věřte, že budou lepší, než řada těch starých. ;-)

Vaše Seraphimka :)

Žádné komentáře:

Okomentovat